Avatud talude päevad Olustveres 20.-21.juuli 2024

Programm

Avatud talude päev Olustveres 20. ja 21. juulil (kell 10:00-17:00)

Registreerimine alates 10.00 mõisa parkla telgis (tähistatud lippudega)
Registreerimisel saab osaleja liikumisjuhised; teekond on viitadega tähistatud

Tegevused:

Keraamika- ja klaasikoda - treimisvõistlus - erinevad töötoad

Meekoda – kõik mesilastest meeni, meemüük

Enampakkumine Jaamaküla tee 8 võõrandamiseks

Sisestatud Diana Teemo poolt

Vabariigi Presidendi ning haridus- ja teadusministri vastuvõtt

Sisestatud Helme Uusen poolt

Vabariigi Presidendi ning haridus- ja teadusministri vastuvõtt gümnaasiumide, kutse- ja kõrgkoolide silmapaistvatele lõpetajatele toimub 2. juulil Kadrioru lossi roosiaias. Roosiaeda on kutsutud sel korral ligi tuhat gümnaasiumide, kutse- ja kõrgkoolide lõpetajat kõigist Eesti koolidest.

Meie koolist on vastuvõtule esitatud Hans Peeter Haud, Tanel Malbe, Jaagup Kask, Hendrik Allik, Mariliis Soo, Heleri Kiik, Mathias Targamaa

Regionaalminister tunnustab

Sisestatud Helme Uusen poolt

28.juunil toimub Sakus Maaelu Teadmuskeskuses tunnustusüritus, kus regionaalminister Piret Hartman õnnitleb parimaid kutse- ja kõrgkoolide maamajanduse, merenduse ja regionaalarenguga seotud erialade lõpetajaid.

Pärast tunnustusüritust tutvustatakse parimatele lõpetajatele teadmuskeskuse kui ministeeriumi tegevusvaldkondadega seotud asutuse tööd.

Kätte jõudnud suvi

Sisestatud Helme Uusen poolt

Astronoomiline suvi saab alguse 20.juunil ning kätte on jõudnud puhkuseperiood nii õpetajatele kui ka suures osas õpilastele. On siiski neid õppegruppe, kes ka suve jooksul seotud õppetööga. Sooritatakse praktikaid ettevõtetes olenevalt erialast nii põllul, köögis kui turismivaldkonnas.

Toredaid suviseid hetki ja akude laadimist õpetajatele, õpilastele ja lapsevanematele!

Koolimaja aga ei jää suveks suletuks, oodatud on kõik need, kes on leidnud meie kooli erialadest endale sobiva ja soovivad uuel õppeaastal alustada õpinguid Olustveres.

Suvised lõpuaktused

Sisestatud Helme Uusen poolt

2023/24 õppeaasta suvine lõpuaktus:

kutsekeskhariduse õppekava lõpetajatele

KOKK                          14.juuni kell 12.00 Olustvere lossis

MAATURISM             14.juuni kell 12.00 Olustvere lossis

kutsehariduse õppekava lõpetajatele (sessioonõpe)

Avati installatsioon „SA&MA“

Sisestatud Helme Uusen poolt
Olustvere mõisa endisest viinavabrikust pärit mahuti ja Koeru mõisa viinavabrikust pärit mahuti on seatud ülesse ühtseks installatsiooniks Olustvere endise viinavabriku kõrvale.
Installatsiooni  „SA&MA“ autor on Madis Randaru ja teostas ning paigaldas Mulgi Maaehitus.
Avalik esitlemine 14.06.2024

Kutseeksamid edukalt sooritatud

Sisestatud Helme Uusen poolt

Lõppeval nädal oli mitmel erialal koolilõpueksamiga ühitatud kutsekvalifikatsioonieksami sooritamise aeg.

Viis maaturismi eriala lõpetajat sooritasid edukalt Turismiettevõtte teenindaja eksami.

Koka eriala kutsekeskhariduse õppekava neljateistkümnel ja kutsehariduse õppekava seitsmel lõpetajal õnnestus eksam samuti kõigil. Omandatakse Kokk tase 4 kutsekvalifikatsioon.

Ukraina haridussüsteemi nüüdisajastamise toetamine Lääne- Ukrainas

Sisestatud Helme Uusen poolt

Eesti Arengukoostöö Keskuse poolt toetatud projekti „Ukraina haridussüsteemi nüüdisajastamise toetamine Lääne- Ukrainas“ raames viibivad 2.-7.juunini Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli ning Viljandi Kutseõppekeskuse direktorid ning projektijuhid Ukrainas. Visiidi eesmärk on viia läbi projektide kirjutamise ja juhtimise õppimise alane koolitus, sest Ukrainal on palju erinevaid võimalusi erinevat toetusraha taotleda.

Asu jälgima