Turismikorraldaja eriala praktilised tunnid looduse rüppes

Loomise kuupäev 10.05.2024

Turismikorraldaja eriala õppijatele on selle nädala õppesessioon pakkunud erinevaid väljasõite ja praktilisi tegevusi. Teisipäeval käidi rabamatkal Hüpassaares. Rabaretke „giidiks“ oli rabahaldjate esindaja ning soosaarel toimus loov toidumaali õpituba, mille viis läbi õpetaja Margit Kirss. Jahe, aga päikseline ilm, puhas rabaõhk ja tärkav loodus inspireerisid õppijaid toiduainetega taldrikule „maalima“ ning pärast tuli oma taiest teistele tutvustada. Enne tagasiteed rändasid „maalid“ retkeliste kõhtu – oli piknik uues ja huvitavas „kuues“.

Kolmapäeval osalesid õppijad raftimatkal Navesti jõel. Jõel kulgeti 2 raftiga. Õpiti veematka ohutust, veematkavahendite ja inimeste transporti, veekartlike inimeste julgestamist ning  nauditi kaunist kevadilma ja head seltskonda. Oli nalja ja naeru, kõik matkalised said kuivalt hakkama.

Neljapäeval viis tee Jõe puhketalu indiaanikülla ja Piesta Kuusikaru tallu. Mõlemas kohas võõrustasid õppegruppi meie kooli vilistlased.  Indiaanikülas läbiti matkarada ning saadi palju teadmisi väikese maaturismiettevõtte majandamisest.

Piesta Kuusikaru õunatalus vaadati maheõunaaeda, õunatoodete tootmisruume, talukohvikut ja puhkemaja ning petenaine jagas Piesta talu arendamise kogemusi.

Kokkuvõtte kirjutas Tiina Ardel, turismi ja toitlustuse valdkonna koordinaator, õpetaja

Viimati muudetud 10.05.2024.