Riigikaitselaager õpilaste pilgu läbi

Loomise kuupäev 22.10.2021

Esimesed mõtted, mida õpilased mainisid: meeldis, et kogu laagri vältel jagati korraldusi konkreetselt, reeglid kehtisid ja neist motiveeriti kinni pidama, kord oli majas. Paika pandud ajakavast peeti kinni, tegevused olid hästi planeeritud ja ette valmistatud. Ootamatud olukorrad lahenesid osalejate poolt vaadates mängleva kergusega. Toimis meeskonnatöö nii päevasel kui öisel ajal (vahis olemine). Väidetavalt keegi ei vingunud, igaüks sai aru oma ülesandest ja vastutusest.

Oskused, mis väeosas veedetud aja jooksul õpiti: kompassi kasutamine, kaardilugemine, algsed sõduriteadmised, sõduriliikumised maastikul ja metsas, rivistumised.

Magamine telgis oli oodatust meeldivam, vaatamata esimese öö rängale vihamsajule. Toit oli maitsev. Vormiriietus, mis kaitseväe poolt kasutamiseks anti, oli mugav ja seda meeldis kanda, eriti sobis see kokku laupäevase kamuflaažiga. Inimesed olid toredad. Õpiti lõbusas meeleolus. Laupäeval viidi läbi õppus ringkoolituse vormis, kokku tuli läbida 14 punkti ja sealsetes tegevustes osaleda. Lisaks eelpool nimetatud tegevustele veel airsoft, kateloki kasutamine, õhupüssist laskmine, meditsiinilised algteadmised.

Üldiselt üllatas laager positiivselt, osad arvasid juttude põhjal enne minekut, et nüüd ongi sõtta minek ja võib surma saada. Tegelikult olid head juhendajad ja mõistlikud tegevused, ei olnud seda mõtet, et millal siit juba minema saab (kui, siis võib-olla õhtuti).

Põhiline juhtlause, mis senini kõrvus kajab: ära sahise, ole nähtamatu, ära klõbise!

Riigikaitselaagris Võrumaal, Kuperjanovi jalaväepataljonis viibisid õppijad 15.-17. oktoober 2021. Päev varem oli teooriakoolitus (küberkaitse, ohutus, varustuse pakkimine) ja üldfüüsiline test Olustveres.

Viimati muudetud 22.10.2021.