Maaülikool sõlmib koostööleppe kutseõppeasutustega

Loomise kuupäev 29.11.2018

Neljapäeval, 29. novembril tunnustab Eesti Maaülikool tänuüritusel silmapaistvaid praktika- ja koostööpartnereid. Nagu teatas kõrgkool oma pressiteates, allkirjastatakse lepingud nelja kutseõppeasutusega, et soodustada väga heal tasemel õppetööd

Kõrgkooli partnerid on Olustvere teenindus- ja maamajanduskool, Järvamaa kutsehariduskeskus, Luua metsanduskool ja Räpina aianduskool.

«Edaspidi võimaldame kasutada ülikooli õppe-, teadus- ja praktikabaase, et mitmekesistada kutseõppeasutuste õpet teadusliku suunaga,» lausus maaülikooli õppeprorektor Endla Reintam. «Nemad aga rikastavad oma õppe- ja praktikabaasidega maaülikooli praktilist suunda.»

Veel näeb leping ette ülikooli sisseastumistingimuste muutmist, et soodustada kutsekoolide lõpetajate ligipääsu kõrgharidusele. Reintami sõnul annab see noortele inimestele sõnumi, et kutseharidus ei ole tupiktee ja ka kutsehariduse valinud noorel on võimalik jätkata õpinguid ülikoolis.

Loe lisakslink opens on new pageLoe lisaks">

Viimati muudetud 30.11.2018.