Maal on mõnus

Loomise kuupäev 26.05.2020

Möödunud pühapäeval oli meeldiv võimalus kooli töötajatel - õpetajatel osa saada ettevõtlike noorte tegemistest Läänemaal.

Haeskas Tänava talus toimetab Marjatar – pereisa Margus on lõpetanud küll meie kooli lamba- ja kitsekasvatuse eriala, kuid nagu ikka, on maal väljakutseid palju. Lisaks ponidele - alpakatele- kodulindudele on perel tavaks suur osa loodusest saadav purki ja pudelisse panna. Marjatari nime all valmivad erinevad marmelaadid, siirupid, sinepid ja kastmed. Pidev maitsete otsimine ja armastus kohaliku toidu vastu on saatnud Tänava pererahva tegemisi igal sammul. Meil oli rõõm saada osa pere pühapäevasest nurmenukujahust valmistatud pannkoogihommikust.

Järgmise peatuse tegime  Matsalu Rahvuspargis Kloostri silla linnuvaatlustorni juures. Seikluspartneri kanuud olid seatud valmis kanuumatkaks Kasari jõel. Mugavad kanuud ja tuulevaikne ilm pakkusid veel olles põnevaid pilte koprapoiste tegemistest ja terasematel õnnestus näha ka jäälindu.Peale kanuutamist tegime väikese  jalutuskäigu läbi Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse Penijõel, seal sattusid fotokaamerate tähelepanu alla noored kuusevõrsed.

Päeva teise poole veetsime ettevõtlike noorperede juures - külastame Mätiku Talumeiereid ja farmi. Saime kinnitust, et kui vähegi tahtmist ja ettevõtlikkust, siis kõik on võimalik - erinevad piimatooted, veisekasvatus, lambakasvatus koos villatootmisega, taimekasvatus erinevate kultuuride näol.  Oma tegemisi tutvustasid samuti meie vilistlased Mirjam ja Kaarel Pikkmets, kes küll toimetavad koos oma ema ja vendade peredega.

Oli tõeliselt ettevõtlike inimestega kohtumise päev.

Viimati muudetud 27.05.2020.