Kreekas 21. century Coach ehk 21. sajandi juhendaja projektikoosolekul

Loomise kuupäev 28.04.2023

Haridustehnoloog Alar Ani ja õppetööstuse juhataja Edgar Lepman osalesid projektiga 21. century Coach ehk 21. sajandi juhendaja projektikoosolekul. Ühiselt koostati materjal ja kokkuvõte, millised oskused ja teadmised on olemas 21. sajandi praktikajuhendajal. Ajavahemikul 27.-28. aprill lepiti kokku testimine, projekti edasine kujunemine, sh toodetud materjali ühendamine,  edasised kavatsused ja katsed

Võõrustajaks oli Tesseloniki linnas Kreekas American Farming School ehk AFS on kool, mis sai alguse Ameerikasse põgenenud põgenikest, kes toetasid kohalikku majandust, sh kooli.

AFS on väga sarnane Olustverele – nad tegutsevad:

• Põllumajandus (põhiliselt väikeviljad, aiad ja maisipõllud -- maisi kasvatatakse eelkõige kohalike loomade toiduks.)

• Loomad - põhiliselt kanad, lehmad ja nende toodangut väärindamine

• Piimandus – juustu ja piima tootmine. Aeguvat piima ei visata ära vaid tehakse juustuks ja fookus on ühtsel ringil – et vähendada raiskamist. Kool müüb ka piima ja juustu, nende juust ja piim on populaarsed – kuna tegemist ainult 150 lehmaga.

• Kanad, kalkunid – ka kanamune müüakse lisaks kasvatakse kalkuneid – just jõulukalkuniteks.

• Toitlustus - võimalikult palju kasutatakse kohaliku toodangut, sh kohaliku põllumajandustoodangut. Hea näide on pasta – kohalik vili ja ise kasvatatud

• Turismindus – turismindusalased koolitused

• Keraamika - täiskasvanute huvihariduslikud koolitused

• Vein ja Oliiviõli, kasvandused – taaskord, väiksed ja kuna käsitöö ja hea kvaliteediga siis väga populaarsed.

• Õpilased ja õpe toimub eesmärgiga saada reaalne tootmise ja müügikogemus - et õppijad saaksid praktilise ja reaalse kogemuse.

Viimati muudetud 28.04.2023.