Kooli mesilaspered osalevad INSIGNIA-EU uuring 2023 projektis

Loomise kuupäev 27.04.2023

Kolmapäeval, 26.aprillil kohtus kooli mesinik ja õppekava juhtõpetaja Valmar Lutsar INSIGNIA-EU uuring 2023  koordinaator / projekti juhi Sjef van der Steen PhD Hollandist ja koordinaatori Valters Brusbardis Lätist. Külalised käisid vaatamas-tutvumas Olustvere meekojaga ning samas kontrolliti üle ka projektis osalevad mesilaspered.

Nimelt osalevad kooli mesilaspered INSIGNIA-EU uuring 2023 projektis.
INSIGNIA-EU uuringu eesmärk on anda teavet keskkonnareostuse kohta üleeuroopalisel tasandil, mis hõlmab kõiki Euroopa riike. 2023. aastal võetakse proove 5-20 mesilasperest igas 27 ELi liikmesriigis samaaegselt. Projekti tulemuseks on esimene kogu ELi hõlmav standardiseeritud keskkonnasaasteainete seire mesilasperede abil. Selle saavutab kodanikuteadlastest mesinike võrgustik, kes võtab proove oma mesilasperedest (so mesinik-proovikoguja). Kõnealust kodanikuteaduslikku proovide kogumise lähenemisviisi täiendavad juhtivad teadusorganisatsioonid, kes rakendavad kaasaegseid analüüsi-, statistilisi ja modelleerimismeetodeid. Tulemused laiendavad meie arusaamist inimtekkelisest saastest Euroopa Liidus, võimaldades kindlaks teha kõrge ja madala saastatuse tasemega piirkonnad. See peaks hõlbustama meetmeid keskkonna parandamiseks.

Viimati muudetud 27.04.2023.