Kiirtestimisest kooli tulles

Loomise kuupäev 06.01.2022

Haridus- ja Teadusministeerium on pöördunud koolide poole seoses kiirtestimisega, mis aitab hoida õppeasutused võimalikult turvaliselt avatuna. Kuna koroona viiruse levik on endiselt laialdane ning lisandunud on uus viirustüvi, siis toimub jaanuaris kahel esimesel nädalal peale pühi/koolivaheaega  kõigi tasemeõppes õppijate ning koolitöötajate testimine kaks korda nädalas. Vaheajal on paljud käinud välisreisil ja omavahelisi kontakte on ka rohkem, mistõttu on oluline testimisega teada saada, milline on kontaktõppe alustamisel viiruse leviku seis. Kogu koolipere testimine aitab kiirelt avastada võimalikud nakatunud ning tänu testimisele saavad terved õpilased kontaktõppes jätkata. Sõltuvalt piirkondlikust epidemioloogilisest olukorrast või nakkuse levikust konkreetses koolis, võib täiendavaid soovitusi anda õppeasutusele ka Terviseamet.

NB! Meie kooli õpilaskodu kasutajatele toimub pühapäeval, 9.jaanuaril saabujatele  testimine õpilaskodus, saades testi töötaja käest.

Üldine testimise info ja juhendvideo on leitavad ministeeriumi kodulehelt:
www.hm.ee/et/tegevused/koroona/kiirtestimine-koolideslink opens on new page

Viimati muudetud 06.01.2022.