Erilistel aegadel ei jää tegemised tegemata

Loomise kuupäev 22.05.2020

Erilised ajad pakuvad ka erilisi võimalusi ning ükski ettevõtmine ei jää tegemata. Kool omab põllumaid ja metsa ning õpilaste distantsõppe perioodil lahendasime ka kevadise metsauuenduse kooli töötajate ja tunniplaanist vabade õpetajate kaasabiga. Kooli mets uuenes 4500 taime võrra. Kevadkülvid on tehtud ning kartul maha pandud. Õppetalu maadel valmistuvad Põllumajandustootja eriala, tase 5 õppijad juuni alguses toimuvaks kutseeksamiks.

Nüüd, kui õpilased on lubatud taas ka kontaktõppele väiksemates gruppides, on heameel, et meil on mitmeid hooneid, kus õppetööd läbi viia. Koka eriala I kursuse nii päevase kui sessioonõppe õpilased toimetasid mööduva nädala leivakojas, läbides õppekava praktiliste tundide teemasid ning pakkudes lõunasööki teiste õppegruppide õpilastele. Õpilased valmistasid nii toidu kui proovisid kätt teenindaja rollis.

Koka eriala II kursuse õpilaste praktilised tunnid toimusid mõisa peamajas - kaasõpilaste tagasiside nii toitude kui teeninduse osas väga hea. Koka eriala kolmanda kursuse õpilased, kellel ees ka kooli lõpetamine ja kutseeksami sooritamine, võtsid suurima löögi ja toitlustasid sööklamaja kliente.

Tulenevalt eriolukorrast olid külastajatele suletud mõisa kojad, mis nüüd taas ootavad külalisi. Toodangut meest kuni keraamikani saab nüüdsest tellida ka  avatud e-poestlink opens on new page.

Kui eelnevatel kevadetel - suvedel oleme osalenud kooli õppimivõimaluste reklaamimise eesmärgil erinevatel väliüritustel Urvastes, Sõmerus, Pärnumaal Mihklis ja Uulus,  siis sellel aastal on ka nende üritustega teisiti. Sellest tulenevalt oleme plaanimas oma õppekäiku kooli erialadega seotud (põllumajandus, toitlustus, turism, toiduainetöötlemine) ettevõtmistesse Läänemaale.

See on meiepoolne väike toetusavaldus praegu erilistes oludes toimetavatele tegijaile, peale selle tahame tutvuda ka tänavuse toiduaasta piirkonnaga, milleks mai alguses kuulutati just Läänemaa. Jätame ise oma jälje  ja seda ikka tasa ja targu.

Viimati muudetud 22.05.2020.