Erasmus+ koolitus Itaalias

Loomise kuupäev 12.11.2021

Raamatupidamise ainete õpetaja ENE RABA osalemas Erasmus+ kahenädalasel koolitusel “21st Century Teaching: Competence-Based Education, Soft-Skills and Creativity”.

Kaks nädalat Itaalias Firenzes on olnud sisutihedad ja väga intensiivsed. Kursus koosneb kahest osast, esimesel nädalal töötasime koos õpetaja Sheila Corwin´ga õppijakeskse õpiruumi kujundamise võimalustega, nagu ümberpööratud klassiruum, ülesandepõhine õppimine, projektipõhine õppimine, õppija motiveerimine, kaasamine, tagasisidestamine. Õpetaja kasutas ka meie õpetamisel erinevaid õppemeetodeid: “jäämurdjad”, lumepalli, rühmatööd jms.

Teisel nädalal on meie õpetajaks Tatiana Sprei, teemaks loovuse ja innovatsiooni integreerimine õppetöösse. Kasutame õppetöös Padletit, Quizizz, Quizlet, Edpuzzle jt äppe.

Suur osa tundides kulub vestlusele ja aruteludele. Saame teada, kuidas teistes riikides ja koolides õppijakeskne õpetamine töötab (või ei tööta). Mõlemal nädalal oleme pidanud kogu õppegrupile esitlema kokkuvõtet endast ja oma koolist. Minu esitatud Olustvere kooli tutvustus tekitas palju elevust ja huvi, eriti mõisa ja õppetaluga seotud info.

Lisaks õppetööle saan nautida Itaalia kultuuri; on ju Firenze üks Euroopa suurimaid kunstihoidjaid. Siin säilitatakse Leonardo da Vinci, Raphaeli, Michelangelo, Rembrandti ja paljude teiste silmapaistvate geeniuste originaalteosed 13. sajandist 20. sajandi alguseni.

Viimati muudetud 12.11.2021.