Aeg taas atra seada

Loomise kuupäev 11.09.2019

21. septembril 2019 toimub Olustveres taas rahvusvaheline koolinoorte künnivõistlus. Sellel aastal on osalejaid lisaks Eestile veel 12 riigist: Ukraina, Läti, Slovakkia, Inglismaa, Soome, Holland, Saksamaa, Hispaania, Prantsusmaa, Valgevene, Poola, Leedu esindused.

Võistlus avatakse kell 8.00 Olustvere leivakoja juures asuval lipuväljakul, auhinnatseremoonia samas plaaniliselt kell 18.00. Võistlejad künnavad kahes vahetuses: esimese vahetuse avavagu tehakse kell 8.45 ja võistlustöö lõpp kell 12.20, teine vahetus alustab kell 12.55 ning lõpetab kell 16.50. Eestit esindavad õpilased Järvamaa Kutsehariduskeskusest, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist ning noorim osaleja Andres Tamm tuleb Muuga-Laekvere Koolist.

Võistlused toimuvad maailmameistrivõistluste reeglite järgi. Kogu päeva koordineerib õppetalu juhataja Riho Kala koos Olustvere kooli õpilastega, võistlusplatsid ja tehnika seab valmis Elmut Lehiste ning võistluspäeva kohtunikud ja võistlejad saavad juhiseid peakohtunik Taavi Võsalt

Võistlusala lähedusse on tulemas uusima põllumajandustehnika esitlus, lisaks toimub traditsiooniline hoidiste mess ja toidulaat. Tegevust jätkub koge perele!

Noorte künnivõistlus saab teoks tänu toetajatele:

• A. Tammel AS
  • Tatoli AS