Uudised

Olustvere TMK tekstiilkäsitöö 5 taseme rahvarõivaõppe õppijad tutvustasid Tallinnas oma rahvarõivakomplekte 18. august Sandra Urvak


Käesoleva aasta kevadel lõpetas Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli teine lend tekstiilkäsitöö 5 taseme rahvarõivavalmistajaid. Põhjaliku õppe käigus valmistas iga lõpetaja omale rahvarõivakomplekti.

Laupäeval, 14. augustil said huvilised Tallinnas, Tornide väljakul rahvarõivaid imetleda ning nende kohta põnevat infot kuulda. Esitleti kõigi Eesti piirkondade rahvarõivakomplekte ning vahepalaks sai kuulata rahvamuusikat. Kohal oli palju meistreid ja huvilisi, soovijad said päevapiltnikul end pildistada lasta. Olustvere TMK õpetaja Inna Raud tutvustas kooli 5 taseme rahvarõiva meistriõpet. Samas esitlesid oma rõivakomplekte kaks meie kooli vilistlast: Monika Laanmets ning Margit Saarits. 

Rahvarõivaste tuulutamise traditsioon sai alguse Soomest. Esimene Eesti rahvarõivaste tuulutamine toimus 2015. aastal Tallinnas Kadriorus ning sellest alates on rahvarõivaste tuulutamisi toimunud üle Eesti. Rahvarõivaste tuulutamine aitab tuua tähelepanu rahvarõivaste kandmise traditsioonile ning annab rahvarõivaste omanikele võimaluse oma uhkeid rõivaid rõõmuga kanda ka väljaspool laulu- ja tantsupidusid.

Huvi rahvarõivaste valmistamise ja kandmise vastu Eestis aina kasvab ning Olustvere koolis saab teemaga süvitsi tegeleda väga heade õpetajate juhendamisel.

Käesoleva aasta kevadel lõpetas Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli teine lend tekstiilkäsitöö 5 taseme rahvarõivavalmistajaid. Põhjaliku õppe käigus valmistas iga lõpetaja omale rahvarõivakomplekti.

Laupäeval, 14. augustil said huvilised Tallinnas, Tornide väljakul rahvarõivaid imetleda ning nende kohta põnevat infot kuulda. Esitleti kõigi Eesti piirkondade rahvarõivakomplekte ning vahepalaks sai kuulata rahvamuusikat. Kohal oli palju meistreid ja huvilisi, soovijad said päevapiltnikul end pildistada lasta. Olustvere TMK õpetaja Inna Raud tutvustas kooli 5 taseme rahvarõiva meistriõpet. Samas esitlesid oma rõivakomplekte kaks meie kooli vilistlast: Monika Laanmets ning Margit Saarits. 

Rahvarõivaste tuulutamise traditsioon sai alguse Soomest. Esimene Eesti rahvarõivaste tuulutamine toimus 2015. aastal Tallinnas Kadriorus ning sellest alates on rahvarõivaste tuulutamisi toimunud üle Eesti. Rahvarõivaste tuulutamine aitab tuua tähelepanu rahvarõivaste kandmise traditsioonile ning annab rahvarõivaste omanikele võimaluse oma uhkeid rõivaid rõõmuga kanda ka väljaspool laulu- ja tantsupidusid.

Huvi rahvarõivaste valmistamise ja kandmise vastu Eestis aina kasvab ning Olustvere koolis saab teemaga süvitsi tegeleda väga heade õpetajate juhendamisel.