Isikuandmete töötlemine Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis

Isikuandmete töötlemisel järgib Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool Haridus- ja Teadusministeeriumi isikuandmete töötlemise põhimõtteid (www.hm.ee/et/isikuandmete-tootleminelink opens on new page).

Isikuandmete vastutav töötleja: Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, kool@olustvere.edu.ee, telefon 437 4290.

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli andmekaitse spetsialist on Diana Teemo, diana.teemo@olustvere.edu.ee.

Isikuandmete töötlemise toimingute register on koostamisel.

Isikuandmete töötlemine Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis

Isikuandmed on mistahes andmed, mis võimaldavad isiku tuvastada.

Isikuandmete töötlemine on mistahes isikuandmetega tehtav toiming.

Järgnevalt on esitatud teave isikuandmete töötlemise põhimõtete kohta Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool ning isiku õiguste kohta enda andmetega tutvumisel.

Alljärgnev teave ei hõlma:

• juriidiliste isikute ja asutuste andmete töötlemist ning füüsilise isiku andmete töötlemist, kui andmeid töödeldakse seoses tema ametikohustustega;
  • isikuandmete töötlemist veebilehtedel, millele kooli veebilehel viidatakse, kuid mida ei halda kool (välislingid).

Selgitustaotlus, märgukiri, teabenõue ja muu kirjavahetus

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli tegevus on avalik. Töö käigus jõuab kooli ka isikuandmeid, sealhulgas tundlikku ja eraelulist teavet. Sellised andmed võivad asutusse jõuda läbi kirjavahetuse. See on võimalik ka siis, kui isik on mõne menetluse osapool.

Isikuandmeid kasutatakse päringutele vastamiseks. Kui selleks tuleb kolmandalt isikult järelepärimisi teha, avaldatakse isikuandmeid minimaalses, hädavajalikus mahus.

Kui olete saatnud kooli selgitustaotluse, märgukirja või teabenõude, millele vastamine on teise asutuse pädevuses, siis edastame dokumendi ise õigele adressaadile ja teavitame Teid sellest.

Avaliku teabe seaduse kohaselt tuleb koolil avaldada osa töötulemustest internetis, kooli avalikus dokumendiregistris. Seega on kirjavahetuse andmestik nähtav avalikus dokumendiregistris. Siinkohal on oluline vahet teha, kas dokumendid on juurdepääsupiiranguga või mitte. Dokumendiga, mis ei ole avalikus vaates nähtav, kuid mis on juurdepääsupiiranguta, on võimalik tutvuda teabenõude esitamisel.

Eraisikutega peetav kirjavahetus on juurdepääsupiiranguga. Kui keegi soovib isiku kirjavahetusega tutvuda ja esitab teabenõude, vaadatakse kirja sisu üle ja otsustatakse, kas dokumenti saab osaliselt või täielikult välja anda. Dokumendile, mis välja antakse, ei jäeta alles isiklikke kontaktandmeid, nagu (e-)posti aadress või telefoninumber (välja arvatud juhul, kui kirjavahetus puudutab juriidilise isiku või asutuse esindajat). Muudel juhtudel sõltub juurdepääsu piiramine dokumendi sisust. Võimalikud juurdepääsupiirangute alused on toodud avaliku teabe seaduses.

Juurdepääsupiiranguga dokumente väljastatakse ainult neile asutustele ja isikutele, kellel on otsene seadusest tulenev õigus neid küsida (nt. kohtueelne menetleja või kohus).

Teabenõue

Teabenõudega võite küsida dokumenti või infot, mis on koolil juba olemas.

Vastuse saate 5 tööpäeva jooksul.

Selgitustaotlus

Kui soovite koolilt teavet, mille andmiseks on vaja olemasolevat teavet analüüsida või koguda lisateavet, siis on tegu selgitustaotlusega.

Saate küsida selgitusi kooli tegevust reguleerivate õigusaktide ja tegevuse kohta.

Vastuse saate 30 päeva jooksul.

Märgukiri

Märgukirjaga võite teha koolile ettepanekud asutuse töö korraldamiseks ja valdkonna arengu kujundamiseks ning edastada teavet.

Juhul, kui olete märgukirjaga esitanud küsimuse, saate vastuse 30 päeva jooksul.

Kandideerimine tööle

Tööle kandideerimisel lähtub kool isiku enda avaldatud infost ja avalikest allikatest. Seejuures on kandidaadil õigus teada, milliseid andmeid kool tema kohta on kogunud. Samuti on kandidaadil õigus kooli poolt kogutud andmetega tutvuda, anda selgitusi ja esitada vastuväiteid.

Kandideerimisdokumentidega tutvuvad ainult värbamisprotsessis osalevad töötajad. Neid dokumente ja andmeid kolmandatele isikutele ei avaldata. Kool eeldab, et isikutega, keda kandidaat on nimetanud enda soovitajana, võib suhelda ilma luba küsimata. Kui kandidaat ei osutu valituks, säilitatakse tema andmeid kuus kuud, seejärel tehakse seda vaid tema kirjalikul nõusolekul.

Kandidaatide andmed on juurdepääsupiiranguga info, millele kolmandad isikud (sh pädevad asutused) saavad juurdepääsu ainult seaduses sätestatud juhtudel.

Õigus enda andmetega tutvuda. Õigus nõuda ebaõigete andmete parandamist

Igaühel on õigus enda kohta kogutud isikuandmetega tutvuda. Isikuandmetega tutvumise taotlusest keeldutakse, kui see võib:

• kahjustada teise isiku õigusi ja vabadusi;
  • takistada kuriteo tõkestamist või kurjategija tabamist;
  • raskendada tõe väljaselgitamist kriminaalmenetluses;
  • ohustada lapse põlvnemise saladuse kaitsmist.

Igaühel on õigus nõuda enda ebaõigete isikuandmete parandamist. Selleks tuleb esitada omakäeliselt või digitaalselt allkirjastatud taotlus.

Kui koolil ei ole isikuandmete kasutamiseks seaduslikku alust, on isikul õigus nõuda nende kasutamise lõpetamist või kustutamist. Selleks tuleb esitada omakäeliselt või digitaalselt allkirjastatud taotlus.

Avaldatud 10.05.2019. Viimati muudetud 18.03.2024.